Az Index az elmúlt két napban két, a kormány számára elég kínos ügyet is nyilvánosságra hozott. Az első ügy, amit kiderítettek, hogy Gyurcsány az apparátus megkerülésével állt elő a 180 milliárdos mentőcsomag ötletével. Ez a dolog csak szimplán hülyeségre, politikusi alkalmatlanságára utal, amivel ez esetben komoly hitelvesztést okozott saját magának és az országnak.
Azonban az az ügy, ami tegnap este derült ki sokkal súlyosabb, és sokkal károsabb lehet, ha igaz. Úgy néz ki ugyanis, hogy az NBH nem jelentette fel az UD Zrt-t, mivel nem tettek kísérletet kémszoftveres behatolásra a kormány és a nemzetbiztonság informatikai rendszerébe. Szilvásy György miniszter azonban még néhány napja is a feljelentésről beszélt, ki tudja miért? Az UD székházában talált éles fegyverekről kiderült, hogy azok csak hatástalanított díszfegyverek, amelyekről Laborc Sándor, az NBH főigazgatójának tudnia kellett. A közvélemény ezekről tudott mint ügy, de valószínűleg ki fog derülni, hogy nem történtek meg az események. A botrány hatására a magántitkosszolgálat csődbe ment. Az ügyben szőrmentén érintettek voltak bankvezérek, politikusok, képviselők, az elit jelentős és meghatározó része.
Az ügynek két szála folyt nyilvánosan. Először Dávid Ibolya kihívóját, Almássy Kornélt állították félre, így végül nem indult el az MDF elnöki pozíciójáért folytatott versenyben. Almássy egyik közeli támogatóját állítólag valamilyen kommandós egy napig elrabolta, de az egész ügy borzasztó zavaros, semmit nem lehet érteni, semmilyen információ sem biztos. Almássy kicsinálása valószínűleg csak az ügy mellékszála, ő csak kisfiú lehetett az egész ügyben.
Ha igaz, amit az Indexes cikk is sugall, vagyis, hogy az UD-t politikai megrendelésre, a titkosszolgálat segítségével csinálták ki, akkor nagyon nagy bajban vagyunk. Az UD valószínűleg tényleg fideszes cég lehetett, ezt sejthetjük Orbán Viktor zavart nyilatkozatából, amikor az ügyről kérdezték. Azért, mert egy magántitkosszolgálat feltételezhetőleg jobbos, attól még nem lehet politikai okokból kicsinálni, félreállítani az ellenfelet. Nyugodtan feltételezhetjük, hogy az UD is próbálkozott volna ilyennel, vagy egy esetleges kormányváltás után hasonló szintén megtörténhetne.
Ez azonban most történik, Szilvásyról derül ki megint, hogy nem mond igazat. Ha esetleg politikai okokra használták a titkosszolgálatot, akkor az a legrosszabb Kádárista időket idézi. Ez tipikusan az állambiztonság módszere, diktatúrában állítják félre a politikai ellenfelet a titkosszolgálatok segítségével, és nem tiszta versenyben győzik le.
Ijesztő jövő elé nézünk, ha elkezdik egymást a politikai ellenfelek különböző titkosszolgálatok segítségével félreállítani. Ez már a politika alvilágiosodása, a demokrácia halála.