A minap írtam egy posztot, aminek a fő gondolatmenete az volt, hogy az árpádsávot nem lehet nemzeti jelképnek tekinteni, és azt, hogy mit is jelképez, leginkább az dönti el, hogy mai használói mit akarnak kifejezni vele. Rengeteg hozzászóló értetlenkedett, bizonygatva, hogy az árpádsáv jeles történelmi jelkép, és semmi köze nincs a kirekesztő ideológiákhoz. Én is azt állítom, hogy használata sok esetben természetes, így van ez akkor, ha valamilyen intézményi, családi vagy állami címerben jelenik meg, ha történelmi összefüggésben használják, vagy ha az Árpád-házi szenteket jeleníti meg. De a politikai használata más: a Jobbik és a Magyar Gárda nem ezt fejezi ki vele. Ezt nem én állítom, hanem ők. Hol tűnt fel az árpádsávos zászló az utóbbi napokban?
Feltűnt Tiszaeszláron, a Jobbik rendezvényén, ahol sikerült újra feleleveníteni az undorító vérvádat. A „megemlékezés” nyilvánvaló antiszemita esemény volt, a hatóságok is foglalkoznak vele.
Aztán feltűnt a Várban és a német nagykövetség előtt, ahol a holokausztot tagadó (nem egyes adatait kétlő, hanem egy az egyben tagadó) beszédre került sor, a Magyar Gárda egyik szárnyának rendezvényén (itt turul is volt, a változatosság kedvéért).
Állításomat nem kell jobban alátámasztani, szélsőjobboldali polgártársainak megtették helyettem. Ma ők használják az árpádsávot, és erre. Mindenkinek lelke rajta, hogy ezzel azonosul-e. Ha nem, vitázzon velük és szerezze vissza tőlük ezt a jelképet, mert bizony kisajátították.
Q. E. D.