Az Indexen tudósítanak a mindent túlélő, félelmetes számítógépes vírusról. Bulvár. Az ember már megint rákattint a Tech-cikkre, hogy újra átérezze, a világ túlérett, a technika felfal minket, és mindenki, aki számítógépet használ, veszélyben van. Pedig nincs okunk félni.
A cikkben leírt vírus a számítógép alapprogramjába, a BIOS-ba csempészi magát, így operációs rendszertől független, valamint rettentő nehéz észrevenni és kiirtani is. Csakhogy a BIOS-ba nem könnyű belecsempészni valamit. Amint a cikkből is kiderül, a vírust csakis olyan tudja telepíteni, aki fizikailag is hozzáfér a rendszerhez. Márpedig a hackerek éppen azért virtuális betörők, mert nem fizikailag férnek hozzá mások számítógépéhez.
Ilyen alapvető rendszerelemekhez csak meghajtóprogramok szoktak hozzáférni. A biztonságtechnikai szakértők ezért arra gyanakszanak, hogy ilyen driver-ekbe építve lehetne elkészíteni a vírus önterjesztő változatát. Ezzel azonban szöges ellentétben áll az az állítás, hogy a vírus Linux alatt is működőképes. A linuxos meghajtók - egy-két kivételtől eltekintve - nyílt forráskódúak. Vajon melyik hacker próbálna nyilvánosan víruskódos változtatást végrehajtani egy közösségileg fejlesztett programon, mondván, hogy talán nem veszik észre a többiek? Észreveszik.
De szerintem a Windows-felhasználóknak sincs félnivalójuk. Ugyanis az is valószínűtlen, hogy mondjuk az nVidia vagy az Intel a legújabb meghajtóiba beleépítsen egy ilyen vírust.
Tehát az egész egy elméleti feltételezés. Ha valaki hozzáfér a géphez, fel tudja rá rakni az egyelőre még veszélytelen állapotú vírust, amely nem tud terjedni sem.
Az Index szerint a vírusirtó szakma fél ettől a vírustól. Szerintem attól fél, hogy nem fog tudni megélni, ha a Linux kiszorítja a Windows-t. Ezért kitalál egy a Linuxra is ártalmas vírust. Kár, hogy ez a vírus kivételesen a Windows-ra sem ártalmas.