Ha Pintér Sándor belügyminiszter héten elmondott beszédei rejtett vészkiáltásokat tartalmaznának, akkor a címben olvasható mottó remekül foglalná össze. Főként, ha komolyan vesszük Vona Gábor nyilatkozatát, miszerint ő csak segíteni akar a rendvédelmi szerveknek, ezzel áttételesen a jelenlegi államhatalomnak . Azonban 2011. 04.21-én a kalocsai büntetésvégrehajtó-intézetben összehívott sajtótájékoztatón azt hangsúlyozta Pintér, hogy az olyan törekvéseket, amik az állami főhatalmat magánkézbe vonnák, azokat megakadályozza. Ezzel burkoltan utalva a szerdán (2011.04.20.) Tiszavasváriban megalakult csendőrségre.
De hogyan történik mindez? Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII.28.) Korm. rendeletet módosította a Kormány 67/2011. (IV.22.) Korm. rendelete. A tegnapi beszédet követően a mai (2011.04.22.) Magyar Közlöny tartalomjegyzékében első tételként szerepel ez a módosítás. Ennek második paragrafusa a Közbiztonsági tevékenység jogosulatlan végzéséről rendelkezik: „Aki közterületen… olyan, a közbiztonság, közrend fenntartására irányuló tevékenységet végez, amelyre jogszabály nem jogosítja fel… százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.” A szabálysértéssel kapcsolatban minden esetben a rendőrség jár el.
Tegnap este (2011.04.21.) az ATV-n a Civil a pályán című műsorban Simonyi András egykori amerikai nagykövet a vigilantizmus (önbíráskodás) Magyarországon belüli nagyon gyors terjedéséről értekezve metaforikus képekben egészségügyi zónát kért a Jobbikkal szemben. Hajós András pedig annyit tett hozzá, hogy Orbán és Gyurcsány összehasonlítása helyett a „cinikus politikai eszközhasználat” tekintetében Orbán Viktort és Vona Gábort kellene összehasonlítani. Az fentiek alapján úgy tűnik, érdemes lesz a politikai beszédek diszkurzív világába beemelni a kormányrendeleteket, mint a miniszterelnök (s.k.) üzeneteit a politikai ellenfelei számára. A rendteremtés gesztusa elvitathatatlan, sőt az is végiggondolandó, hogy miért nem a BTK (Büntetőtörvénykönyv) részévé tette, hanem kvázi levélként fogalmazta meg?