Bajnai Gordon miniszterelnök ismételten megerősítette, hogy megpróbálja átvinni a holokauszttagadást büntető törvényt. Tipikus példa ez arra, hogy az MSZP hogyan gyengíti a demokráciát, hogy erősítse gyengülő támogatottságát, és remek alkalom a Fidesz számára, hogy egy helyes ügy érdekében állítsa maga mellé a szélsőjobboldaliakat - a liberálisok egyetértésével.
Éppen három hete érintette calam a témát, és előtte tíz nappal kolbenheyer is beszélt róla, de megérdemel ez egy külön posztot is. Miért ne állíthatnám, hogy nem történt meg egy olyan esemény, amelynél nem voltam ott, vagy adott esetben nem is ismerek olyat, aki ott lett volna? Miért volna bűn, ha tagadnám, hogy Caesar átkelt a Rubiconon, vagy azt, hogy Heródes meggyilkoltatott egy csomó gyermeket? A kétely a demokrácia egyik alappillére: lehetővé teszi, hogy ne higgyünk el mindent a kormánypártnak, vagy egyáltalán annak, hogy revideáljunk korábbi nézeteket.
Ez nem változtat azon a tényen, hogy a rendelkezésre álló információk mennyisége és súlya miatt komoly jellemgyengeség tagadni a Holokauszt megtörténtét - ezt még a Jobbik is így gondolja. De tiltani egy véleményt, egy vélemény hangoztatását, ha az nem buzdít agresszióra senki ellen, ezt nem lehet.
Ebben a Fidesz egyelőre az SZDSZ-el ért egyet, sőt minden népirtás tagadását büntetné. De itt az alkalom, hogy revideálja álláspontját. Az SZDSZ ebben a kérdésben nem képviseli a valódi liberálisok álláspontját. Ha az MSZP-vel és az SZDSZ-el szembefordulva kiáll a szólásszabadság védelme mellett, azzal akár jelentős politikai nyereséget is bezsebelhet. A kérdés csak az, hogy hogyan kommunikálja. Ugyanis lényeges, hogy a holokausztot egyetlen számottevő politikai párt sem tagadja Magyarországon. A kérdés az, mennyire fogjuk be a szavazópolgárok száját. Az MSZP javaslata, úgy tűnik, nem javította számottevően a szavazáson elért eredményét, úgyhogy a Fidesznek érdemes lenne kicsit kevésbé félnie a holokauszttagadás abszurd vádjától.
Az utolsó 100 komment: